Raamatukogupäevad 2021

Raamatukogupäevad toimuvad 20-30 oktoober. Seoses raamatukogupäevadega toimub üle Eesti erinevaid üritusi. Nii ka Vinni vallas. Kõige parem on informatsiooniga kursis olla, kui külastada Vinni valla raamatukogude kodulehte.

Sel aastal täitub 200 aasta möödumisest esimese eestikeelse ja eestlase toimetatud laiema levikuga ajalehe – “Marahva Näddala-Leht” – ilmumisest. Ajakirjanduse ajaloo märgilise sündmuse auks pühendatakse ajakirjandusele ka seekordsed üleriigilised raamatukogupäevad.

Sellest sündmusest on inspireeritud ka Vinni valla raamatukogudes toimuvad üritused. Lisaks tunnustame ka valla parimaid lapsi, kes ikka leiavad oma tee raamatukokku ning loevad usinalt. Tahame ju kõik, et meie lastel läheks hästi ja unistame tihti, et nad jõuaksid haljamale oksale kui me ise. Eks suurt osa mängib siin ka raamatute lugemine. Vahel tasub nutiseadmelt pilk tõsta ja vaadata elu ka teise nurga pealt.

20. oktoobril toimubki valla raamatukogude kutsetega ühisüritus Roela klubis. Kutse said ikka need koolilapsed, kes on tublid raamatulugejad.

Peale ühisürituse korraldavad raamatukogud oma ruumides erinevaid näitusi, kohtumisi, raamatukogutunde, ettelugemisi, käsitöö pealelõunaid jpm. Raamatukogud teevad tihedat koostööd koolide ja lasteaedadega. Suur õnn, et nii mõnigi Vinni valla raamatukogu saab valla asutustega ühisüritusi korraldada. Nii toimuvad raamatukogutunnid ja ettelugemised Tudu-, Ulvi-, Roela- ja Muuga- ja Laekvere raamatukogus.

Meisterdamispäevi koolilastele korraldavad Muuga- ja Ulvi raamatukogu.

Roela raamatukogu kutsub kokku seal ennem töötanud raamatukogu töötajad. Suurepärane võimalus oma vanematelt kolleegidelt häid nõuandeid kuulata ja samuti meenutada vanu aegu.

Ulvi raamatukogusse tuleb 27.oktoobril kell 14 külla kirjanik ja teleajakirjanik Margit Kilumets.

Viru-Jaagupi raamatukogu korraldab lugejate seas küsitluse, saamaks teada, milline teos võiks sobida 2022. aasta E. Vilde kirjandusauhinna saajaks. Lastele aga toimub loteriiga mäng „Leia selline raamat“.

Need on ainult mõned näited toimuvatest üritustest.

KOHTUME RAAMATUKOGUS!